DİCO SIVI ORGANİK GÜBRE

DİCO SIVI ORGANİK GÜBRE

diCO akademik çalışmalarla geliştirilmiş ve geniş kullanım alanları için bilimsel metotlarla üretilen çzellikle kimyasal kalıntıları önlemesi Tübitak'ça da tescillenen sıvı organik bir gübredir. Ayrıca B5A Sıvı Organik Gübrenin gelişmiş ve kararlı versiyonudur. Topraktaki çalışması son derece hızlı ve toprağı ıslah edici özelliğe sahiptir. Normalde toprak canlılığını artırarak kimyasal kullanımı ile yok edilmiş toprak canlılığını artırıp sağlıklı bir strüktür, iyi bir besin alım ortamı, sağlıklı ve dengeli beslenmiş bitki ortamları sağlayan %100 Türkiye üretimi üründür.


1 - Gerek klasik tarımda (sulu – kuru) gerek organik tarımda ve gerekse topraksız tarımda hem kök hem yaprak ve hemde ürün gelişim gübresi olarak kullanılabilen bir gübredir.
2 - Gübreleme maliyetlerinizi önemli oranda azaltır ve verimliliğinizi önemli oranda artırır.
3 - Topraktaki organizmal ve mikro organizmal canlılığı artırır.
4 - Tüm Dünya'da en kısa sürede organik ürün alımını sağlayan tek gübredir.
5 - Topraktaki su kaybını en aza indirgeyerek kuraklık etkilerini azaltan ve bitkilerin soğuğa karşı mukavemetini artırır.
6 - Yıllardır bilinçsiz ve gerekenden fazla kimyasal gübre kullanımı sonucu toprakta depolanan sentetik kimyasal gübrelerin etkisini kırarak bitki gelişini hızlandırır.
7 - Bitki bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayarak tarım ilacı kullanımını azaltır. Bu açıdan da maliyetlerinizin düşmesine katkıda bulunur.
8 - Bitki gelişmesine ket vurucu (engel olucu) etmenlerin ortadan kalkmasına yardımcı olur ve bitki gelişimin hızlandırır.
9 - Çiçeklenmeyi artırır, çiçek dökülmelerini önler, kılcal kök yapısını artırır, köklenmeyi güçlendirir.
10 - Ürün büyüklüğünü, kalitesini ve raf ömrünü artırır, çok daha leziz ürünler elde etmenizi sağlar.
11 - Uygulama sırasında ve sonrasında gerek toprağa, gerek insana ve hayvana hiçbir zararlı yan etkisi yoktur. Kullanımı son derece güvenlidir.
12 - Ülkemizin tüm bölgelerinde ve dünyanın birçok yerinde denenmiş ve sonuç alınmış bir gübredir.
13 - Tarım Kredi Kooperatifi ile satış sözleşmesi vardır.
14 - DİCO Sıvı Organik Gübre BMR TARIM'ın bitkisel ürünlerde kimyasal kalıntıları sıfırladığı TÜBİTAK raporu ile tespit edip belgelendirdiği bir ürünüdür.
Türkçe Broşür için Tıklayınız.

İngilizce Broşür için Tıklayınız.

Rusça Broşür için Tıklayınız.

Fransızca Broşür için Tıklayınız.